kandalf

Ankara
25 takipçi · 15 takip ediliyor · 54 tweet
kandalf
@atlantis @caylakpenguen https://www.facebook.com/profile.php?id=100010739075181&fref=nf bu arkadaşı kaale almazsanız ve gruptan atarsanız sevinirim. Nedenini yorumda yazacağım.
 1. kandalf
  kandalf Bu arkadaş bi ara bizim Milis Linux'un Slack ve Facebook grubundaydı fakat sürekli eleştirmekten başka bir şey yapmadığı, hiç bir şeye katkıda bulunmadığı,geliştirici üyelerle ve Facebooktaki grup üyeleriyle bir şey bilmediği halde münakaşalarda bulunduğu için iki gruptan da uzaklaştırıldı. Akabinde Github depomuza ve Vikipedi sayfamıza hakaretler ve küfürlerle saldırmaya başladı. (Bkz. https://github.com/milisarge/malfs-milis/issues/140 ve https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Milis_Linux&oldid=18403679) Şuan ise diğer yerli işletim sistemlerinin gruplarına dahil olmaya çalışıyor fakat dediğim gibi tek bildiği şey sürekli laf salatası yapmak ve geliştiricilerin kafasını ütülemek. GNU, Linux, özgür yazılım felselerinden az da olsa anlamayan, bir şeyler öğretmek istesek de öğrenmek istemeyen ve milli dağıtım anlayışı mehter müziğiyle açılıp Türk bayraklı arkaplandan ibaret olan bu arkadaşın bu camiada yeri olabileceğini düşünmüyorum. Saygılarımla
  Apr 12 2017, 00:55
 2. atlantis
  atlantis Uyarın için sağol. Bunu yapan 12 yaşında bir çocuk ya da gerçekten bu çocuk mu acaba bilemiyorum?
  Apr 12 2017, 08:32
 3. kandalf
  kandalf Gerçek yaşı ya da kim olduğu hakkında bizim de fazla bilgimiz yok fakat yaptığı saygısızlıklar nedeniyle gerçekten üzüldük. Yaptığı şeylerin saygısızlık olduğunu anlayabilecek yaşta olduğunu da düşünerek (3-5 yaşında değil 12 yaşında hatırlatırım.) sizi bu konuda uyarmak istedim. Umarım ileriye doğru daha aklı başında biri olduğunda kendisi hakkındaki düşüncelerimi düzeltecek şeyler yaptığını görürüm. O zamana kadar kişisel bir tavsiye olarak kendi haline bırakılmasını önerebilirim.
  Apr 12 2017, 21:52